11.03.2012 17:00   |   Коментарі
Автор: Юліана Матусова

Експерт: масаж серця має не відновити дихання одразу, а підтримувати роботу мозку

Експерт: масаж серця має не відновити дихання одразу, а підтримувати роботу мозку

КИЇВ. 11 березня. АМН. Якщо не розрахувати сили, то під час масажу серця можна дуже легко зламати ребра. Про це в ексклюзивному коментарі кореспонденту АМН повідомив інструктор з надання першої невідкладної допомоги Олег Картавий.

"Дуже часто при масажі серця, що спрямований на відновлення дихання, можна зламати постраждалому ребро. Звісно ж, це є досить неприємним явищем, але у такій ситуації необхідно усвідомлювати, що зі зламаним ребром можна жити, і тут іде мова про порятунок життя людини. Ребро можна поламати з двох причин: або ж ви неправильно поставили руки, коли робили масаж серця, або ж людина вже у віці, і у неї крихкі кістки. Ми маємо надавлювати не руками і не силою рук, а силою маси тіла. Найголовнішою є правильна позиція, адже від того, наскільки правильною є стійка, залежить і якість реанімації", - розповів інструктор.

"Масаж серця має лише продовжити роботу мозку до приїзду швидкої, лише у рідкісних випадках він може допомогти відновити дихання одразу", - доповнив експерт. 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100