10.03.2012 14:00   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Тиск контролюють лише медикаментами – експерт

Тиск контролюють лише медикаментами – експерт

КИЇВ. 10 березня. АМН. Контролювати високий тиск необхідно лише медичними препаратами. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив лікар-кардіолог Олег Атаманенко.

"Кожен хворий має свою хворобу і для встановлення діагнозу лікар має сам оглянути пацієнта. Є різні фактори ризику виникнення підвищеного тиску: це надлишкова маса тіла, гіподинамія, що залежать від самого хворого. Але якщо є високі цифри тиску, то однозначно треба підбирати дози препаратів для кожного хворого і приймати їх протягом довгого часу. А те, що для зниження тиску деякі фахівці рекомендують різні трави чи щось в цьому роді, я навіть не рекомендуватиму цього", - зазначив О. Атаманенко.

За словами експерта, наслідками високого тиску можуть бути різні стани, тому він вкотре наголосив на консультації кваліфікованого фахівця.

"Хвороба має свої стадії, кожна людина має супутні захворювання. Підвищення тиску може бути не пов’язане тільки з асоціальної гіпертензією, можуть бути симптоматичні гіпертензії. У кожному випадку потрібне індивідуальне лікування для кожного хворого. Це тільки здається, що тиск – це мало проблематичне захворювання. Насправді це попередники усіляких інфарктів, інсультів та багатьох інших захворювань", - додав експерт.

Нагадаємо, якщо тиск знизився через екзогенні причини, його негайно треба підіймати.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100