09.03.2012 19:00   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Експерт: кожен десятий ВІЛ-інфікований має туберкульоз

Експерт: кожен десятий ВІЛ-інфікований має туберкульоз

КИЇВ. 11 березня. АМН. Кожна десята людина, що живе з ВІЛ, хвора на туберкульоз. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила старший фахівець департаменту політики та адвокації Всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Ольга Цвілій.

"Нещодавно ми робили проект, метою якого було з'ясувати ситуацію поєднання ВІЛ та туберкульозу. У нас є багато різних організацій, які займаються ВІЛ-інфікованими, але при цьому вони дуже далекі від питання туберкульозу, хоча вони надзвичайно ризикують своїм здоров'ям та здоров'ям своїх клієнтів. Вони не знають, хто серед їхніх ВІЛ-інфікованих клієнтів хворий на туберкульоз. Тож ми почали займатися профільною діагностикою усіх клієнтів. Результати виявились дуже плачевними. Серед клієнтів були в основному люди, що живуть з ВІЛ, наркозалежні та безхатченки. В кращому випадку кожен 10 з обстежених, що мав ВІЛ, був хворим на туберкульоз", - зазначила О. Цвілій.

Нагадаємо, лікувати одночасно ВІЛ і туберкульоз складно, адже деякі препарати просто несумісні.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100