09.03.2012 17:00   |   Коментарі
Автор: Анна Бельдій

Голландські акушери проти домашніх пологів - експерт

Голландські акушери проти домашніх пологів - експерт

КИЇВ. 9 березня. АМН. Підвищувати ризик материнської смертності завдяки введенню практики домашніх пологів буде абсолютно не правильно для держави. Про це в ексклюзивному коментарі АМН заявив В'ячеслав Камінський, головний акушер-гінеколог МОЗ України.

"Ми сьогодні абсолютно не готові до того, щоб стояти біля під'їзду і страхувати жінку, яка народжує дома. Немає необхідного обладнання, спеціальних машин швидкої допомоги. Вагітність - фізіологічний процес, і більшість пологів проходять нормально, природно. Однак, на превеликий жаль, деякі пологи можуть проходити з ускладненнями, загрозливими життю і здоров'ю. Підвищувати ризик смертності домашніми пологами буде неправильно для держави. Я не зрозумію жодного зі своїх колег, хто буде підтримувати таку практику. Допомогу породіллі необхідно надавати тільки в межах медустанови. Ми сьогодні взяли курс на індивідуальні сімейні зали. Це допоможе зняти стресогенність пологів, обстановка буде виглядати не казенною, а домашньою. Голландія - це єдина країна, де державою дозволені пологи на дому. Однак більшість голландських акушерів проти подібної практики ", - розповів В. Камінський.

Фахівець додав, що мама має право розпоряджатися власним життям, наприклад, стрибати з парашутом. Однак права ризикувати життям свого немовляти їй ніхто не надасть. 

Як повідомляв АМН, з метою зниження дитячої та материнської смертності в Україні стартував національний проект «Нове життя». У країні планують побудувати мережу перинатальних центрів до 2014 року.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100