12.03.2012 12:00   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

У селах на ВІЛ через секс заражуються частіше, ніж в містах

У селах на ВІЛ через секс заражуються частіше, ніж в містах

КИЇВ. 12 березня. АМН. 2/3 жителів села, у яких вперше виявляють вірус імунодефіциту людини, інфікуються внаслідок незахищеного сексу. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомила старший фахівець Департаменту політики та адвокації Всеукраїнського благодійного фонду "Коаліція ВІЛ-сервісних організацій" Ольга Цвілій.

"Велика проблема з виявленням та діагностуванням ВІЛ існує в сільській місцевості. Є райони, у яких дуже поширені випадкові статеві зв’язки, і село аж ніяк в цьому плані не відстає від міста. В останньому захищений секс є набагато більш поширеним, ніж у маленьких поселеннях, адже люди вважають, що якщо вони не мають статевого контакту з жінками комерційного сексу чи споживачами ін’єкційних наркотиків, то заразитись вірусом вони не можуть. Ми спілкувались з інфекціоністами, за їх словами, 2/3 людей, у яких вперше діагностують ВІЛ, отримують його статевим шляхом. У сільській місцевості фактор здоров'я стоїть далеко не на першому місці. Для них подоїти корову набагато важливіше, аніж поїхати у медичний заклад та перевіритись на ВІЛ. Іноді вони попадають до лікарів у такому стані, коли вже не можуть самі ходити", - зазначила О. Цвілій.

За словами експерта, значною проблемою є і захворювання на туберкульоз у сільських жителів.

"Нещодавно соціальні працівники разом з медиками поїхали до одного з сіл перевірити мешканців на туберкульоз. Було перевірено 55 осіб, з них у 40 було виявлено туберкульоз", - додала експерт.

Нагадаємо, кожен десятий ВІЛ-інфікований хворий на туберкульоз.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100