12.03.2012 14:00   |   Коментарі
Автор: Наталя Казакова

Відходи атомної станції мають лишатися при ній – експерт

Відходи атомної станції мають лишатися при ній – експерт

КИЇВ. 12 березня. АМН. Відпрацьоване ядерне паливо має лишатися біля АЕС, де його напрацювали. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив експерт з енергетичних питань Національного екологічного центру України Дмитро Хмара.

"Ми вимагаємо, щоб відпрацьоване ядерне паливо залишалося біля АЕС, де його напрацювали. Найголовніше, що тоді не треба буде возити це паливо, воно буде під наглядом фахівців, оскільки атомні станції, після своєї зупинки, ще протягом 60 років мають виводитися із експлуатації. А регіон, який фактично заробив на продажу атомної енергетики, буде нести відповідальність за відпрацьовані відходи",- розповів Д. Хмара.

За словами експерта, наразі, відпрацьоване ядерне паливо запорізької АЕС залишається біля неї, а з інших АЕС вивозиться до Росії на переробку.

"Проте, переробляються лише відходи з двох рівненських блоків, з решти вони не переробляється, оскільки в Росії навіть ще не побудовано завод з переробки цих відходів (який уже десяток років має працювати). Уряд України прийняв рішення, що краще ці відходи поскидати в Чорнобиль. Бо там немає людей і ніякого контролю", - запевнив фахівець.

Нагадаємо, подовження роботи блоку №1 Южно-Української атомної станції обійдеться Україні у 5 мільярдів гривень.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:



Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100