12.03.2012 18:01   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Пацієнтів після лапароскопії виписують на другий день – експерт

Пацієнтів після лапароскопії виписують на другий день – експерт

КИЇВ. 12 березня. АМН. Пацієнтів, які перенесли лапороскопію, виписують додому вже на другий день після операції. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив віце-президент Національної академії медичних наук України Валерій Запорожан.

" Ендоскопічна операція полягає в тому,що роблять просто прокол, діаметром 3-5 мм, в який вводиться спеціальний зонд і якийсь хірургічний інструмент. Зображення з великим збільшенням виводиться на екран і хірург проводить операцію. Це високоточна хірургія, яка дозволяє ощадно відноситись до тканин, але при цьому точно видаляти новоутворення або органи. Існує спеціальний інструмент – "крокодильчик", він дробить тканини пухлини, зжимає їх і в такому вигляді виводить. Або ж вводиться спеціальний контейнер, який розтягує тканини органа і таким чином можна вийняти його через маленький отвір. Після лапароскопії людина майже в той же день може стати на ноги, а на другий день, як правило, її вже виписують", - зазначив В. Запорожан.

За словами експерта, операції, під час яких потрібно робити великий розріз – застарілі.

"Лапаротомні операції – це застарілий підхід, який застосовували в той час, коли була застаріла техніка і для доступу до хворих органів треба було робити великий розріз. А лапароскопія дозволяє зробити операцію, не завдаючи великої травми організму. Під великою травмою я маю на увазі розсікання великої площі тканин, судин, нервів, відкриття черевної порожнини, що сприяє можливості інфікування організму. Сама можливість доступу до хворого органу, тобто розріз, набагато більш травматичний за операцію. Виходячи з цього, після звичайної лапаротомії, людина ще днів 10 має знаходитись на лікарняному", - додав експерт.

Нагадаємо, лапароскопія набуває все більшої популярності серед оперативних втручань.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100