13.03.2012 09:00   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Експерт: 80% операцій в Україні – ендоскопічні

Експерт: 80% операцій в Україні – ендоскопічні

КИЇВ. 13 березня. АМН. 80% оперативних втручань в Україні проводяться за допомогою ендоскопічного підходу. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив віце-президент Національної академії медичних наук України Валерій Запорожан.

"Україна в області ендоскопічної хірургії знаходиться на одному рівні з провідними країнами світу. Перші операції такого плану ми почали робити приблизно тоді ж, коли й американці. В наших центрах ендоскопічна хірургія знаходиться на високому рівні, це однозначно. Якщо у 70-80 роки минулого століття ендоскопічні операції проводились у 10% випадків, то зараз до 80% усіх оперативних втручань проводяться за допомогою ендоскопічного підходу. На суглобах, мозку, серці – всі операції проводяться ендоскопічним шляхом. Тому що ускладнень при ньому набагато менше, ніж при звичайній операції", - зазначив В. Запорожан.

За словами експерта, при такому виді операцій травмування тканин та м'язів мінімальне, як і рівень інфікування. Також, ендоскопічний метод дозволяє людині набагато швидше видужати та скоріше стати на ноги.

Нагадаємо, пацієнтів, які перенесли лапороскопію, виписують додому вже на другий день після операції.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100