13.03.2012 09:00   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Експерт: 80% операцій в Україні – ендоскопічні

КИЇВ. 13 березня. АМН. 80% оперативних втручань в Україні проводяться за допомогою ендоскопічного підходу. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив віце-президент Національної академії медичних наук України Валерій Запорожан.

"Україна в області ендоскопічної хірургії знаходиться на одному рівні з провідними країнами світу. Перші операції такого плану ми почали робити приблизно тоді ж, коли й американці. В наших центрах ендоскопічна хірургія знаходиться на високому рівні, це однозначно. Якщо у 70-80 роки минулого століття ендоскопічні операції проводились у 10% випадків, то зараз до 80% усіх оперативних втручань проводяться за допомогою ендоскопічного підходу. На суглобах, мозку, серці – всі операції проводяться ендоскопічним шляхом. Тому що ускладнень при ньому набагато менше, ніж при звичайній операції", - зазначив В. Запорожан.

За словами експерта, при такому виді операцій травмування тканин та м'язів мінімальне, як і рівень інфікування. Також, ендоскопічний метод дозволяє людині набагато швидше видужати та скоріше стати на ноги.

Нагадаємо, пацієнтів, які перенесли лапороскопію, виписують додому вже на другий день після операції.

Джерело: АМН