13.03.2012 18:00   |   Коментарі
Автор: Ольга Завгородня

Експерт: села більш схильні до поширення ВІЛ, ніж міста

Експерт: села більш схильні до поширення ВІЛ, ніж міста

КИЇВ. 13 березня. АМН. Села більш схильні до поширення ВІЛ-інфекції, ніж міста. Про це в ексклюзивному коментарі АМН повідомив соціальний робітник ГО "Фонд допомоги "Життя" Володимир Луцький.

"Висока вірогідність поширення ВІЛ-інфекції спостерігається серед споживачів ін’єкційних наркотиків, які зустрічаються не тільки у містах, а й часто у селах. Я б не поділяв хворобу на міську чи сільську, вона притаманна людині з будь-якого соціального прошарку. Те, що ВІЛ називають "хворобою великого міста" – це міф. Я працював у Вишгороді та містечках, селах, що знаходяться неподалік. Я б сказав, що селища навіть більш схильні до поширення ВІЛ-інфекції, оскільки там мало джерел інформації, майже не проводиться роз’яснювальна робота. Максимум, що можуть дізнатися селяни про ВІЛ – це презервативи з телевізійної реклами, користування якими запобігає виникненню інфекції", - зазначив В. Луцький.

За словами експерта, навіть якщо в селі й виявляють інфікованого, то він надзвичайно піддається стигмі.

"Навіть якщо існує певна тенденція до виявлення ВІЛ-інфікованих у селах, то там таких людей дискримінують, існує певна стигма по відношенню до них", - додав експерт.

Нагадаємо, 2/3 жителів села, у яких вперше виявляють вірус імунодефіциту людини, інфікуються внаслідок незахищеного сексу.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100