Автор: Тетяна Ганницька

Тестостерон в організмі жінки під час вагітності впливає на схильність її дитини до аутизму - вчені

Тестостерон в організмі жінки під час вагітності впливає на схильність її дитини до аутизму - вчені

КИЇВ. 16 грудня. АМН. Учені із Великобританії знайшли нові свідчення на користь поширеного спостереження, що розлади аутистичного спектру пов'язані із занадто підвищеним рівнем тестостерону в організмі жінки під час вагідності. Результати своїх досліджень експерти опублікували в журналі Clinical Psychological Science, повідомляє УНН.

У своїй роботі вчені спиралися на популярну теорію Саймона Барона-Коена. За теорією, розлади аутистичного спектру у дитини виникають через гормональні зрушення, що відбуваються у плоду внаслідок підвищення рівня тестостерону в організмі матері під час вагітності.

Вчені вирішили з'ясувати, яким чином гормональні зміни (а значить і аутизм) позначаються на зовнішності дитини у майбутньому. Для цього вони створили два набори зображень, кожен з яких показує обличчя людини, що має низький або високий рівні аутизму. Особи аутистів в ході експерименту всі респонденти оцінили як більш маскулінні (гіпертрофована мужность, - ред.).

Таким чином, вчені зробили два головних висновки. По-перше, вони показали, що з клінічної точки зору має місце існування характерного набору рис обличчя, які пов'язані з аутизмом. По-друге, учені відзначили соціальні наслідки сприйняття маскулінності - нерідко за нею можуть стояти розлади аутистичного спектру.

Нагадаємо, в останні роки кількість дітей з аутизмом почала стрімко зростати. Щорічно таких пацієнтів стає на 7-10% більше. За експертними оцінками, на аутизм сьогодні страждає кожен 130-й хлопчик і кожна 150-та дівчинка. Досі науці невідомі шляхи лікування цього розладу,

Як відомо, аутизм в його класичній формі передбачає розлади у навичках соціальної взаємодії, створює додаткові бар'єри для спілкування між людьми. Усі зазначені ознаки проявляються у віці до трьох років. На даний час, вчені пов’язують причину аутизму із генами.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100