Автор: Тетяна Ганницька

Діти, які хропуть виростають гіперактивними

Діти, які хропуть виростають гіперактивними

КИЇВ. 6 березня. АМН. Гіперактивність та інші проблеми з поведінкою  у семирічних дітей можуть бути наслідком ускладненого  дихання уві сні в більш ранньому віці. Такого висновку дійшла група американських учених, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Автори дослідження проаналізували інформацію про здоров'я і поведінку 11000 дітей у віці від шести місяців до семи років. З'ясувалося, що у тих дітей, які хропли, сопіли, дихали у сні ротом або страждали від апное, на першому році життя і старше, в середньому на 69 відсотків підвищувався ризик розвитку синдрому дефіциту уваги і гіперактивності (СДУГ) та інших поведінкових і емоційних проблем в семирічному віці.

Причому ймовірність розвитку СДВГ залишається підвищеною на 40-50 відсотків у порівнянні з добре дихати у сні дітьми, навіть якщо дитину вдалося позбавити від утрудненого носового дихання у віці близько півтора років.

Автори роботи вважають, що нестача кисню, через порушення повноцінного дихання уві сні, негативно впливає на мозок. Крім того, погіршується якість сну дитини, що також негативно впливає на розвиток різних відділів мозку і хімічний баланс в ньому.

У зв'язку з цим вчені підкреслюють важливість своєчасного видалення аденоїдів і мигдалин  у дітей раннього віку в разі, якщо вони є причиною проблем з диханням уві сні.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100