Автор: Тетяна Ганницька

Обмеження куріння в Шотландії приpвело до зниження рівня передчасних пологів

Обмеження куріння в Шотландії приpвело до зниження рівня передчасних пологів

КИЇВ. 8 березня. АМН. Рівень передчасних пологів в Шотландії скоротився після введення заборони на куріння в громадських місцях. Ці дані були отримані під час дослідження, проведеного співробітниками шотландського Університету Глазго на чолі з Джил Пелл, повідомляють зарубежні ЗМІ.

Заборона на куріння в громадських місцях. на території Шотландії, набула чинності в березні 2006 року. Пелл та її колеги вивчили дані майже 717 тисяч жінок, які народили дитину в період з серпня 1995 року по лютий 2009 року.

За результатами дослідження, після введення заборони частка курців серед учасниць скоротилася з 25,4 до 18,8 відсотка. Вчені також з'ясували, що число передчасних пологів в країні знизилося на 11 відсотків.

Крім того, обмеження куріння в громадських місцях призвело до п'ятивідсоткового зниження числа дітей, що народилися з масою тіла, яка не відповідала терміну появи на світ. Кількість дітей, народжених з низькою масою тіла, скоротилася майже на вісім відсотків.

Пелл зазначила, що позитивні зміни статистики пологів були виявлені, як в групі споживачів тютюнової продукції, так і серед  жінок, які не палять. За її словами, результати дослідження  свідчать про користь антитютюнової політики держави.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100