08.04.2014 10:23   |   Новини компаній
Автор: Тетяна Ганницька

Тютюн допоможе в боротьбі з раком

Тютюн допоможе в боротьбі з раком

КИЇВ. 8 квітня. АМН. Вчені знайшли у квітці рослини молекулу NaD1, зазвичай спрямовану проти грибків та бактерій (природний захист рослини). Їх чимало здивували протиракові властивості цієї молекули, розповідає The Daily Mail. NaD1 формує структуру, що нагадує кліщі, яка хапається за ліпіди, присутні в мембрані ракових клітин, і розриває оболонку. У результаті клітина лопається і з неї вивільняється весь вміст.

За словами Марка Улетта з Інституту молекулярних наук Ла Троб, вражає той факт, що протиракові властивості знайшли у канцерогенного рослини. В перспективі потрібно повісті клінічні випробування, щоб зрозуміти, наскільки молекула підходить для лікування раку.  Зараз проводиться доклінічна робота під керівництвом мельбурнської біотехнологічної компанії Hexima.

І доклінічні випробування вселяють оптимізм. Одна з найбільших проблем сучасних протиракових терапій - вони впливають на весь організм в цілому. А ось молекула NaD1 здатна впливати на ракові клітини вибірково, при цьому, особливо не завдаючи шкоди здоровим клітинам. Ця молекула - універсальний захисний механізм. Тому в теорії вона може бути використана і в якості протимікробного засобу.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100