18.04.2014 13:49   |   Новини компаній
Автор: Тетяна Ганницька

Американцям вдалося клонувати стовбурові клітини з тканин дорослої людини

Американцям вдалося клонувати стовбурові клітини з тканин дорослої людини

КИЇВ. 18 квітня. АМН. Вчені у США вперше клонували стовбурові клітини з тканин дорослих чоловіків у віці 35 і 75 років, повідомляє ИТАР-ТАСС з посиланням на публікацію в журналі Time. Такого вражаючого результату, після багаторічних безплідних спроб, домоглися дослідники з компанії "Адванст селл текнолоджи" на чолі з доктором Робертом Ланзой.

Розроблений фахівцями новий метод може дозволити вченим самостійно генерувати здорову заміну для хворих або пошкоджених клітин у пацієнтів. Раніше  фахівцям вдавалося клонувати лише стовбурові клітини, взяті у ембріонів або новонароджених.

Нещодавно також стало відомо, що всього однієї краплі капілярної крові достатньо, щоб отримати повноцінні індуковані плюрипотентні стовбурові клітини (иПСК). Це дозволить людям самостійно забирати матеріал (з пальця) і відправляти його на доопрацювання. У перспективі це залучить нових донорів і дасть можливість створити розгалужену мережу банків стовбурових клітин.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100