11.08.2018 10:14   |   Новини компаній

Суд у США зобов'язав компанію виплатити близько 290 млн доларів садівнику через небезпечний гербіцид

Суд у США зобов'язав компанію виплатити близько 290 млн доларів садівнику через небезпечний гербіцид

КИЇВ. 11 серпня. АМН. Агрохімічна компанія Monsanto виплатить близько 290 млн доларів садівнику Діуену Джонсону, який стверджує, що дотик до гербіциду Roundup призвів до виникнення у нього раку в летальній стадії. Такий вердикт винесло журі присяжних, повідомила телекомпанія CNN з посиланням на адвоката потерпілого Тімоті Літценбурга.

За його словами, потерпілий в позовній скарзі вимагав від Monsanto компенсації в розмірі близько 439 млн доларів. 46-річний Джонсон, будучи садівником в декількох школах Сан-Франциско (штат Каліфорнія), застосовував Roundup від 20 до 30 разів на рік. З 2012 року він двічі випадково піддався впливу гербіциду, що випускається на підприємствах Monsanto. У 2014 році у Джонсона був діагностований рак крові — неходжкінська лімфома.

Йдеться про сотні позовів, поданих в США, в яких Monsanto звинувачують в навмисному приховуванні інформації про канцерогенність Roundup, також відомого як гліфосат. Згодом всі ці позови були об’єднані в одну справу і направлені до суду в Сан-Франциско (штат Каліфорнія) для розгляду. Джонсон — один з більш 800 позивачів, які запевняють, що гліфосат, застосовуваний для боротьби з бур’янами в сільському господарстві, може викликати рак. У Monsanto відкидають ці твердження, заявляючи, що численні експертні дослідження не підтверджують небезпеки гліфосату для здоров’я людини.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100