24.08.2018 09:40   |   Новини компаній

Створена нейромережа здатна за знімком сітківки розпізнати 50 захворювань очей

Створена нейромережа здатна за знімком сітківки розпізнати 50 захворювань очей

КИЇВ. 24 серпня. АМН. Deep Mind Health - підрозділ Google, що займається дослідженням штучного інтелекту, розробив нейромережу, яка за знімком сітківки може визначити 50 різних захворювань ока, повідомляє сайт EnGadget

Штучний інтелект визначає захворювання за знімками оптичної когерентної томографії (ОКТ). Ця система розроблена для найбільшого у Великобританії центру боротьби з очними захворюваннями, де лікарі щодня роблять понад 1000 знімків ОКТ. Стандартна обробка одного знімка займає близько тижня. Вчені сподіваються, що новітня розробка зможе прискорити процес.

В основі штучного інтелекту системи DeepMind лежать дві нейромережі. Перша - мережа сегментації - перетворює необроблені знімки OКT на карту тривимірних тканин з чітко визначеними контурами.

«Ця карта не тільки дозволяє створити 3D-модель ока, а й виявляє захворювання і вказує, в якій саме частині зорового органу розташований його вогнище», - розповідає старший інженер Google DeepMind Алан Картікексайнам.

Нейромережа навчена на 877 сканах OCT, вручну сегментованих офтальмологами.

Друга нейромережа аналізує тривимірну карту і перевіряє точність діагнозу першої, а також визначає, наскільки терміново пацієнтові потрібна допомога. Алгоритм навчений на 14 тис. тривимірних карт. тканин ока, які перевірені офтальмологом і оптометристом.
Зараз штучний інтелект проходить випробування.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100