19.09.2018 17:40   |   Новини компаній

У вартості лікарського засобу частка фармвиробника становить понад 75%

У вартості лікарського засобу частка фармвиробника становить понад 75%

КИЇВ. 19 вересня. АМН. Автори так званого “аптечного” законопроекту № 8591 вважають, що аптечні мережі штучно завищують ціни на лікарські засоби шляхом зловживання монопольним становищем. Однак, найбільший вплив на формування кінцевої вартості ліків в Україні має не аптека, не дистриб’ютор, а виробник. Про це свідчать дані системи дослідження ринку "PharmXplorer", передає УНН з посиланням на аналітичну записку Аптечної професійної асоціації України (АПАУ).

По-перше, за даними АПАУ, роздрібна націнка для аптек на основні лікарські засоби є регульованою і становить вона від 10 до 25%.

По-друге, середньозважена роздрібна націнка на лікарські засоби у І півріччі поточного року становить 19% і має тенденцію до зниження.

При цьому, ціну виробника на кожен окремий лікарський засіб держава взагалі не регулює, принаймні, якщо споживач купує лікарський засіб за власні кошти.

Власне, з цієї причини виробник має ключовий вплив на формування вартості ліків.
Зокрема, за даними аналітичної системи дослідження ринку "PharmXplorer"/"Фармстандарт" компанії "Proxima Research", у структурі роздрібної ціни частка виробника становить 76%, частка дистриб’ютора — 7%, а аптеки — 17%.

Нагадаємо, за даними Всеукраїнської Фармацевтичної палати штучним завищенням цін на ліки в Україні займаються заводи-виробники та імпортери.
Зазначимо, що за змову на фармацевтичному ринку АМКУ оштрафував дистриб’юторів на суму у понад понад 160 млн грн.

Зауважимо, що в парламенті цього літа з’явився законопроект №8591, норми якого пропонують переформатування аптечного ринку в Україні. Експерти наголошують, що документ спрямований проти аптек та може бути виписаний в інтересах фармацевтичних виробників.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100