04.03.2012 10:19   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Вчені знайшли причини ПМС

Вчені знайшли причини ПМС

КИЇВ. 4 березня. АМН.Прояви передменструального синдрому (ПМС) у жінок регулює гормон, який вирахували шведські вчені університету Умео, пише The Telegraph.

Це аллопрегнанолон (3-альфа ,5-альфа-тетрагідропрогестерон, THP), який виробляється з прогестерону після овуляції, під час вагітності і на певних етапах менструального циклу. В організмі дорослої жінки ТНР є природним заспокійливим при стресі, однак при гормональный нестабільності, а також у підлітків в період статевого дозрівання дія аллопрегнанолона стає протилежною.

 Приблизно у 62% жінок, що взяли участь в експерименті, була виявлена низька чутливість до ТНР перед менструацією, але вона підвищувалася відразу після неї. Ці жінки не мали симптомів ПМС. Решта ж 38% демонстрували підвищену чутливість до аллопрегнанолону перед початком менструації ы в результаті у них спостерігалися важкі симптоми  ПМС.

Під час експериментів вчені дійшли висновку про зв'язок між проявами ПМС і порушенням роботи ГАМК-ергічні системи головного мозку. Саме її елементи відповідають за створення рівноваги між збудливими і гальмівними системами організму.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100