04.03.2012 11:22   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Антиоксиданти попереджають інсульт – вчені

Антиоксиданти попереджають інсульт – вчені

КИЇВ. 4 березня. АМН. Продукти, багаті на антиоксиданти, здатні попереджувати інсульт у жінок не залежно від того, чи мають вони серцево-судинні захворювання. До такого висновку прийшли вчені з Каролінського інституту, повідомляє сайт установи.

Вчені стверджують, що схильність до інсульту буде зменшуватися за рахунок придушення окислювального стресу і запалення. Дисбаланс, що виникає між процесом вироблення вільних радикалів, які негативно впливають на клітини організму і їх здатністю нейтралізувати називається - окислювальним стресом.

У експерименті взяли участь більше 31 тисячі жінок, які не страждали захворюваннями серцево-судинної системи, і близько 6 тис. жінок, які мають подібні проблеми в анамнезі. Віковий діапазон становив від 49 до 83 років. Перша група піддослідних частіше страждала від інсультів в порівнянні з другою. Виходячи з цих результатів, учені попросили учасниць відповісти на питання анкети, які були спрямовані на з'ясування складу їхнього раціону. Після такого аналізу всі піддослідні були розділені на кілька груп. Головним критерієм для поділу на групи стало сумарний вміст антиоксидантів. У результаті вийшло п'ять груп жінок без серцевих недуг і чотири, що мають їх.

На основі аналізу отриманих результатів, учені прийшли до висновку, що жінки, у харчуванні яких було багато продуктів,що містять велику кількість антиоксидантів, піддавалися меншому ризику виникнення інсульту навіть не дивлячись на те, чи хворіють вони серцевими захворюваннями.

Нагадаємо, що окислювальний стрес є причиною багатьох серйозних патологій, серед яких атеросклероз, гіпертонія, хвороба Альцгеймера, діабет і багато інших. Навіть більше того, окислювальний стрес є однією із складових процесів старіння.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100