04.03.2012 18:34   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Пігулки роблять людей безплідними – вчені

Пігулки роблять людей безплідними – вчені

КИЇВ. 4 березня. АМН. Пластикова зовнішня оболонка пігулок містить у складі фталати, які викликають безпліддя. Такі речовини провокують гормональні зміни і викликають проблеми з боку репродуктивної системи, пише Discovery News.

Дослідники виявили підвищену концентрацію фталатів у сечі пацієнтів, що приймали пігулки від муковісцидозу, хронічного запалення шлунково-кишкового тракту. Вчені не знають, яким саме чином концентрація фталатів в таблетках відіб'ється на здоров'ї. Але одне можна сказати точно: для дітей та вагітних жінок вони становлять небезпеку, особливо якщо медикамент приймається регулярно.

Повністю виключити фталати з препаратів неможливо. На упаковці не вказується їх вміст, а розробники ліків зацікавлені в тому, щоб люди продовжували пити таблетки. Ці сполуки можна знайти в оболонці таблеток та капсул. Вони допомагають регулювати швидкість вивільнення активних речовин.

Нагадаємо, що фталати також застосовують при виробництві іграшок. Законодавством України регламентовано допустимий вміст фталатів в іграшках не більше 0.03% - 0.03 грама на сто грам іграшки.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100