08.03.2012 14:49   |   Наука

Вчені створили безболісну бормашину

Вчені створили безболісну бормашину

КИЇВ.  8 березня. АМН. Учені з Університету Міссурі (США) створили плазмову бормашину, яка безболісно обробляє вражені карієсом зуби, повідомляють західні ЗМІ.

Новий пристрій не має традиційного свердла – зуби обробляються за допомогою струменя холодної плазми. Повна обробка одного зуба займає менше тридцяти секунд. За цей час плазма вбиває усі бактерії та забезпечує стерильність каріозної поверхні. Також під впливом плазми міняється структура поверхні зуба, що сприяє надійнішому встановленню пломби.

Завдяки новому пристрою, стверджують науковці, термін експлуатації пломб підвищиться на 60%. Побічних ефектів не виявлено.

Нагадаємо, Винахідники навчилися глушити звук бормашини. Спеціальний пристрій, розроблений групою вчених під керівництвом професора Королівського стоматологічного інституту Лондона Брайна Міллара, має вигляд спеціальних навушників, що глушать неприємні звуки.
 

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100