11.03.2012 21:35   |   Наука
Автор: Наталя Казакова

Ізраїльські вчені навчились відновлювати кров’яні судини

КИЇВ.  11 березня. АМН. Група ізраїльських дослідників із Хайфського університету «Техніон» і медичного центру РАМБАМ навчились відновлювати кров’яні судини за допомогою стовбурових клітин, повідомляють російські ЗМІ.

Вченим вдалося стимулювати відновлення судин шляхом вживляння у них перицитів – паросткових клітин з’єднувальної тканини, які були штучно вирощені із стовбурових клітин. Досліди, які проводилися на мишах, показали, що такі клітини, введені в уражену ділянку, викликають значну і швидку судинну регенерацію і призводять до відновлення кровопостачання м’язової тканини.
 
На їхню думку, розвиток такої методики відкриває нові можливості перед регенеративною медициною, тим паче, що в якості витратного матеріалу можна використовувати клітини самого пацієнта, а не донора. Це дозволить звести до нуля можливість реакції відторгнення вирощеної клітини.

Нагадаємо, що  японські вчені нещодавно виростили сітківку ока зі стовбурових клітин мишей. Відомо, що це був перший випадок, коли стовбурові клітини продемонстрували здатність до мимовільної організації у впорядковані структур

Джерело: АМН