04.08.2013 22:48   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Експерти виявили новий вірус, який потрапив з Червоної планети

Експерти виявили новий вірус, який потрапив з Червоної планети

КИЇВ. 4 серпня. АМН. Вчені виявили новий вірус, який став найбільшим з коли-небудь вивчених. Вірус, що отримав назву Пандоравирус, майже в десять разів більше від інших вірусів, і тільки 6% його генома схожі з генами, наявними в інших організмів на Землі, пишуть зарубіжні ЗМІ.


У зв'язку з цим французькі дослідники висловили припущення, що вірус якого зберігся з дуже давніх часів, або потрапив на Землю з іншої планети, наприклад з Марса.

Гігантський вірус можна знайти тільки під водою, і вчені вважають, що він не становить серйозної небезпеки для людей. Проте дослідники, які опублікували свої висновки в журналі «Наука», вважають, що вірус відкриває ряд питань про історію життя на Землі.

Доктор Жан-Мішель Клавьери, з французького університету Екс-Марсель (Aix-Marseille University), який знайшов вірус, сказав NPR: «Ми вважаємо, що відкритий нами Пандоравирус утворився клітинних структур, які більше не існують».

Розміри більшості земних вірусів знаходяться в межах від 10 до 500 нанометрів (нм). Розміри Пандоравируса перевищують 1000 нм. Це означає, що вірус досить великий для того, щоб розглянути його можна було під звичайним шкільним мікроскопом.

Клавьери пояснив, що вірус дуже великий, і має неправильну форму, що зазвичай не властиво вірусів. Через це він спочатку думав, що це маленька бактерія, а не вірус.

Команда дослідників відправилася на полювання за гігантським вірусом після того, як його сліди були виявлені в морській воді. Вчені взяли зразки відкладень біля узбережжя Чилі і зі ставка в Австралії. У лабораторії вони додали у воду антибіотики, щоб убити присутні бактерії. Потім зразки, в яких не залишилося бактерій, додали амеб.. Коли одноклітинні організми померли, дослідники переконалися, що в зразках є щось небактеріального походження. Таким чином ученим вдалося виявити Пандоравирус.

Вивчивши його, команда дослідників виявила, що генетичний код вірусу був в два рази більше Мегавируса, який раніше вважався найбільшим з коли-небудь знайдених.. Однак ще більший шок вчених вразив той факт, що лише шість відсотків генів нового вірусу нагадують гени, наявні в інших організмів на Землі.

На думку вчених експертів, вірус, ймовірно, має неземне походження. Дослідники і досі не знають, чому ця клітинна форма стала вірусом.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100