08.03.2012 22:22   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Депресія може призвести до старечого слабоумства - вчені

Депресія може призвести до старечого слабоумства - вчені

КИЇВ. 8 березня. АМН. Нещодавнє дослідження вчених з центру Baycrest Aging в Торонто виявило, що поганий настрій збільшує ризик розвитку старечого недоумства, пише The Daily Mail.

«Депресія, що виникла в молодості, з роками може посилитися і перерости у важке захворювання в літньому віці. Жертвами розладу частіше стають жінки. Це пов'язано з їхніми спробами поєднувати у собі декілька ролей: дружини, матері, дочки. До того ж вони більш вразливі у зв'язку з гормональними циклами», - зазначила клінічний психолог Насрин Кхатри.

За її словами, напади депресії можуть у два рази підвищувати ризик розвитку хвороби Альцгеймера, яку визнали одною з найбільш розповсюджених причин старечого недоумства (до 40% усіх випадків).

Психолог закликає людей похилого віку вести активний спосіб життя і стверджує, що виконання вправ, дотримання здорового харчування та підтримання тісних взаємин з близькими можуть значно підвищити настрій.

Нагадаємо, на хворобу Альцгеймера страждають близько чверті літніх людей у віці від 85 років і від 2 до 10% у віці 65-80 років.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100