09.03.2012 23:56   |   Наука

Стовбурові клітини вчені знайшли в грудному молоці

Стовбурові клітини вчені знайшли в грудному молоці

КИЇВ. 9 березня. АМН.  В грудному молоці жінки було знайдено універсальні стовбурові клітини, дуже схожі за властивостями на ембріональні. Результати таких досліджень оприлюднили на сайті New Scientist.

Вперше вчені Університету Західної Австралії повідомили про виявлення стовбурових клітин у молоці ще в 2008 році. В ході подальших дослідів вчені, виростивши ці клітини в лабораторії, з'ясували, що стовбурові клітини грудного молока можуть диференціюватися в будь-яку тканину організму, тобто є універсальними. Крім того, виявилося, що вони синтезують більшість білкових маркерів, властивих ембріональним клітинам.

Дослідники зазначають, що стовбурових клітин в грудному молоці досить багато - близько 2% від усіх клітин. Хоча це співвідношення може змінюватися в залежності від часу і обсягу виділення молока.

Звіт про дослідження буде представлений на початку 2012 року на Міжнародному симпозіумі з лактації та грудного вигодовування у Відні.

Якщо висновки австралійських вчених підтвердяться, грудне молоко може стати цінним джерелом універсальних стовбурових клітин.

Нагадаємо, стовбурові клітини можуть ділитися протягом тривалого часу і мають властивість заміщати інші клітини організму протягом усього життя. Науковці припускають, що в недалекому майбутньому стовбурові клітини стануть основою для лікування таких захворювань, як хвороба Паркінсона, діабет чи хвороби серця.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100