04.03.2012 14:31   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Догляд за зубами може знизити розвиток пневмонії

Догляд за зубами може знизити розвиток пневмонії

КИЇВ. 4 березня. АМН. Нехтування правилами зубної гігієни може не тільки прискорити візит до стоматолога, але і привести до розвитку більш серйозних захворювань, наприклад, пневмонії. До такого висновку дійшли дослідники з Єльського університету, пишуть західні ЗМІ.


Дослідники з Єльського університету знайшли новий спосіб профілактики пневмонії. Від цього захворювання тільки в одній Великобританії вмирають 5% пацієнтів, решті 95% доводиться серйозно лікуватися. На прикладі пацієнтів лікарень (з різними захворюваннями), які перебувають на штучній вентиляції легенів, вчені довели, що збільшення бактерій в порожнині рота сприяє розвитку пневмонії. Бактеріальні грудні інфекції потрапляють в легені з порожнини рота і глотки, таким чином, якщо у людини спостерігаються проблеми з яснами або є нездорові зуби, ризик пневмонії сильно збільшується.

 Найджел Картер, виконавчий директор британського Фонду стоматологічного здоров'я, підтвердив, що останні дослідження довели: догляд за зубами покращує загальний стан здоров'я. Особливо в зимові місяці, коли всі люди схильні до застуди і дії вірусів. Оскільки системні зв'язки між захворюваннями зубів і ясен вже доведені, підтримка здоров'я порожнини рота дійсно може допомогти запобігти хворобі.

Стоматологи рекомендують чистити зуби протягом двох хвилин двічі на день зубною пастою з вмістом фтору, користуватися зубною ниткою і уникати солодких продуктів

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100