21.08.2012 05:06   |   Наука
Автор: Ольга Завгородня

Чим тонша кора головного мозку, тим вища ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера – американські вчені

Чим тонша кора головного мозку, тим вища ймовірність розвитку хвороби Альцгеймера – американські вчені

КИЇВ. 12 березня. АМН.Вірогідність розвитку хвороби Альцгеймера тим вища, чим тонша у мозку кора великих півкуль. До такого висновку прийшли американські нейрофізіологи з Медичної школи Гарварду і Пенсільванського університету, повідомляє журнал Neurology.

Вчені стверджують, що їм вдалося знайти специфічний маркер для хвороби Альцгеймера. За їхніми словами, це розмір кори великих півкуль. За допомогою МРТ вчені визначали товщину неокортексу в дев'яти різних зонах мозку в 125 осіб. Оскільки раніше вже з'являлися дані про те, що для хворих Альцгеймером характерна тонка кора півкуль, учасників нового експерименту розділили на групи високого, середнього та малого ризику, що визначалося товщиною некортексу.

Три роки після цього піддослідні періодично проходили тести на когнітивні здібності. За словами вчених, особи, які входили до групи підвищеного ризику демонстрували погіршення розумових здібностей на 21%. Ті, хто опинився в групі найменшого ризику, погіршення за тестами не мали. Дослідники підкреслюють, що зниження розумових здібностей специфічне саме для хвороби Альцгенмера. 

Нагадаємо, вчені виявили білок, який захищає мозок від нейродегенеративних захворювань і при цьому активується низькокалорійною дієтою.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100