24.04.2014 02:38   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Вчені вивчать негативний вплив невагомості на імунну систему

Вчені вивчать негативний вплив невагомості на імунну систему

КИЇВ. 24 квітня. АМН. Вплив невагомості на людські м'язи, кістки і суглоби, а також на мозок і гени вивчають давно, і навіть починають випробовувати методики лікування за допомогою невагомості. Однак відомо, що перебування в космічному просторі послаблює імунну систему. Але достеменно ніхто не знає, яким саме чином людські клітини страждають в довгостроковій перспективі через вплив невагомості.

В ході експерименту під назвою CellBox Mission, який пройде на Міжнародній космічній станції, вчені спробують знайти відповідь на це питання, повідомляють "Вести". Клітини і необхідне обладнання для експерименту були доставлені космічним кораблем Dragon, 20 квітня 2014 року. Дослідження проведе група вчених з інституту анатомії Цюріхського університету, під керівництвом професора Олівера Ульріха.

Імітуючи на землі стан невагомості, вчені виявили, що клітини імунної системи реагують на відсутність гравітації навіть протягом 22 секунд. Основні молекулярні функції відразу ж порушуються. Також відомо, що імунна система втрачає частину своїх функцій після тривалого перебування в невагомості. Зокрема, клітини, що захищають організм, - фагоцити перестають працювати належним чином.

Саме на фагоцитах і буде фокусуватися експеримент, в особливості на їх реакції на невагомість. "Ми також сподіваємося виявити, як певні умови (наприклад, сила тяжіння) впливають на розвиток комплексної багатоклітинною життя", розповів професор Ульріх.. "Проведення досліджень в космічному просторі допоможе нам краще зрозуміти життя на нашій планеті", - резюмував керівник наукової групи.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100