21.08.2012 20:25   |   Наука
Автор: Ольга Завгородня

Паперові рушники викликають харчові отруєння

Паперові рушники викликають харчові отруєння

КИЇВ. 11 березня. АМН. Паперові рушники в громадських туалетах несуть в собі серйозну загрозу для здоров'я, встановили дослідники з Університету Лаваль у Канаді, передають західні ЗМІ.

Патогени здатні потрапляти на руки людини після того, як вона їх помила. В особливій небезпеці знаходяться відвідувачі лікарень зі зниженим імунітетом.

Експерти протестували паперові рушники шести марок. Бактерії були знайдені в усіх зразках. Однак особливо відзначилися рушники, вироблені з волокон, отриманих в ході вторинної переробки (від 100 до 1000 разів вище, ніж в рушниках з первинної сировини).

Найчастіше аналіз виявляв наявність бактерій Bacillus, що виробляють токсин, який викликає харчові отруєння. Також дослідники знайшли Bacillus cereus - бактерію, яка провокує інфекції очей, легенів, крові і центральної нервової системи.

Нагадаємо, вчені вже знаходили бактерії у вторинній паперової продукції. Там бактерії можуть спокійно розмножуватися, оскільки інгредієнти на зразок крохмалю виступають в ролі їжі для них. Тепер дослідники хочуть з'ясувати, які бактерії мешкають в кухонних рушниках і серветках для обличчя.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100