05.09.2018 09:59   |   Наука

Українок назвали найбільш питущими у світі - дослідження

Українок назвали найбільш питущими у світі - дослідження

КИЇВ. 5 вересня. АМН. Дослідження про те, скільки алкоголю вживають громадяни різних країн світу, провели вчені університету Вашингтона і Фонду Білла і Мелінди Гейтс. Результати дослідження були опубліковані в журналі Lancet 23 серпня.

Фахівці проаналізували 1282 дослідження на тему спиртних напоїв, у тому числі статистику по смертях, обумовлених вживанням алкоголю, у 195 країнах світу. Були взяті дані з 1990 по 2016 рік для чоловіків і жінок у віці від 15 років.

Для обчислення вчені взяли умовний напій, що дорівнює 100 мл червоного вина, або 280 мл пива, або 30 мл міцного алкоголю.

Встановлено, що по світу в середньому жінки п'ють 0,73 напою, а чоловіки - 1,7 напою за добу.

Найбільш питущими у світі виявилися чоловіки Румунії, вони випивають 8,2 напою за добу. Друге місце у світі за громадянами Португалії та Люксембургу - у цих країнах чоловіки випивають 7,2 напою/добу. Третє місце за чоловіками України та Литви - 7 напоїв/добу.

Серед жінок найбільшими любительками алкоголю виявилися українки - в Україні жінками споживається 4,2 напою/добу, сказано в статті.

Далі йдуть жительки Андорри, Люксембургу та Білорусі - їх показник 3,4 напою/добу. На третьому місці Швеція, Данія і Ірландія - 3,1 напою/добу.

Найбільш непитущими серед чоловіків виявилися громадяни Пакистану - тут показник дорівнює 0,0007 напою/добу. А серед жінок найнижчий показник в Ірані - на громадянку цієї країни припадає 0,0003 напою/добу, вважають вчені.

Варто відзначити, що у світі найбільша смертність через вживання алкоголю у 2016 році зафіксована в Китаї.

"Тут з цієї причини за рік пішли з життя 650,8 тис. чоловіків і 59,1 тис. осіб становили жінки", - відзначили дослідники.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100