13.09.2018 20:39   |   Наука

Створено тест для діагностики раку до появи його симптомів

Створено тест для діагностики раку до появи його симптомів

КИЇВ. 13 вересня. АМН. Фахівці з медичної школи Університету Суонсі, який знаходиться у Великобританії, створили досить простий тест, заснований на аналізі крові, який допоможе знайти онкологію до того, як проявляться перші симптоми.

Новинка була презентована на Фестивалі британської науки в Суонсі. Вчені порівняли свій винахід з детектором диму, так як воно самостійно допомагає лікарям виявити не сам недугу, а його ознаки: мутації в білках червоних кров'яних тілець. Тест забере у медиків всього пару годин в стандартній лабораторії, при цьому такий аналіз є досить дешевим. Це дає можливість лікарям перевіряти і досліджувати людей, які потрапляють в групу ризику.

Автори роботи витратили на створення цього тесту чотири роки, за цей час вони вивчили близько трьохсот здорових людей, хворих з ознаками раку, а також тих пацієнтів, у яких вже діагностували онкологію стравоходу. Було встановлено, що у здорової людини кількість мутацій білків червоних кров'яних тілець дорівнює в середньому приблизно п'ять на мільйон, коли у хворих на рак - від 50 до 100 на один мільйон.

Медики завжди говорили про те, що чим раніше виявлено захворювання, тим більше шансів на одужання у людини. Якщо пухлина не встигла дати метастази, то у пацієнта великі шанси на успіх в лікуванні, при цьому подолати хворобу можна хірургічним втручанням.

Керівник проекту Гарет Дженкінс розповідає, що рак стравоходу досить складно виявити на перших стадіях, тому він вважається смертельним захворюванням. Після постановки діагнозу пацієнт живе близько одного року, і тільки п'ятнадцять відсотків з них можуть прожити близько п'яти років.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100