14.09.2018 13:51   |   Наука

Виявлено антитіло, яке нейтралізує вірус Ебола

Виявлено антитіло, яке нейтралізує вірус Ебола

КИЇВ. 14 вересня. АМН. Вчені знайшли антитіло, яке може нейтралізувати всі типи вірусу Ебола, пише Eurek Alert.

До вірусів роду Ebolavirus відносяться п'ять видів: Zaire ebolavirus, Sudan ebolavirus, Reston ebolavirus, Taï Forest ebolavirus, Bundibugyo ebolavirus. Кожен з вірусів має відмінності в ланцюжку амінокислот, що ускладнює створення універсальних ліків. Наприклад, в 2013 році 40% випадків захворювання були викликані видами Sudan і Bundibugyo, однак існуючі методи лікування з ними не справляються. Крім того, всі члени роду Ebolavirus можуть мутувати, щоб уникнути загрози з боку імунної системи хворого та препаратів.

Однак тепер вченим вдалося виявити в крові людини, вилікувати від вірусу Ебола, антитіло ADI-15878. Аналіз показав, що воно здатне вбивати всі види вірусу.

Використовуючи структурний метод з високою роздільною здатністю, званий рентгенівської кристалографії, вчені змоделювали взаємодію між антитілом і вірусним глікопротеїном - білком, який дозволяє вірусу інфікувати клітину. Глікопротеїн Ебола покритий цукрами, що маскують вірус від виявлення імунною системою організму. Команда помітила, що ADI-15878 безпосередньо пов'язується з одним з цих цукрів і таким чином нейтралізує вірус. За словами вчених, це відкриття допоможе в розробці універсальних ліків.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100