21.08.2012 07:01   |   Наука
Автор: Ольга Завгородня

Фісташки зміцнюють судини – вчені

Фісташки зміцнюють судини – вчені

КИЇВ. 12 березня. АМН. Фісташки запобігають серцево-судинним захворюванням і зміцнюють судини. Такі результати досліджень оприлюднили вчені університету Пенн-Стейт і Центру Дослідження харчування людини USDA Beltsville, пишуть західні ЗМІ.

В ході експерименту було встановлено, що позитивні якості фісташок полягають в біологічно активних речовинах, які знаходяться в їх складі. Такими речовинами є волокно і фітостероли, які проявляються залежно від вживаної кількості.

Учасники дослідження протягом трьох тижнів перебували на дієті. 10% енергії , 30% жирів, з яких 8 % були насиченими, піддослідні отримували з фісташок. Дослідники з'ясували, що фісташки сприяють зниженню роботи ферменту SCD і на 9% знижують можливість «заробити» ішемічну хворобу серця. Також такі горіхи здатні знижувати рівень холестерину в організмі.
Лікарями було встановлено, що фісташки є здоровим доповненням щоденного раціону для запобігання ризику серцево-судинного захворювання.

Нагадаємо, нещодавно лікарями з Університету Пенсільванії (США) було з'ясовано, що підвищена реакція серцево-судинної системи на стресову ситуацію, навіть у тому випадку, якщо вона взаємопов'язана зі спадковістю, може бути зменшена, якщо щодня споживати фісташки. Зокрема, дослідниками було виявлено, що після дієти, в якій наявні фісташки, у всіх добровольців артеріальний кров'яний тиск в стресовій ситуації був набагато нижчим.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100