08.10.2018 12:00   |   Наука

Учені виявили успадковану від неандертальців здатність у людей

Учені виявили успадковану від неандертальців здатність у людей

КИЇВ. 8 жовтня. АМН. Сучасні люди успадкували від неандертальців захист від вірусів. До такого висновку дійшли вчені Стенфордського університету у США, передає Phys.org.

Неандертальці таємниче зникли близько 40 тисяч років тому, але перед тим, як зникнути, вони взаємодіяли з іншим людським видом, який тільки почав своє поширення у світі. Внаслідок цих зв'язків багато європейців та азіатів сьогодні мають близько 2% неандертальської ДНК у своїх геномах.

Цікавий факт, що деякі фрагменти ДНК неандертальця можна знайти у сучасних людей частіше, ніж інші, змусив учених зацікавитися, чи їх поширення сталося випадково, чи ці гени надають певні функціональні переваги.

І от вчені зі Стенфордського університету знайшли переконливі докази останнього.

"Наше дослідження показує, що значна частина фрагментів ДНК неандертальця, що часто зустрічаються, була адаптованою" з певних причин, заявив еволюційний біолог зі Стенфордського університету Дмитро Петров.

"Неандертальські гени, ймовірно, дали нам певний захист від вірусів, з якими зіткнулися наші предки, коли покинули Африку", - зазначив він.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100