09.10.2018 12:39   |   Наука

Добавки з вітаміном D не зміцнюють кістки людини - дослідження

Добавки з вітаміном D не зміцнюють кістки людини - дослідження

КИЇВ. 9 жовтня. АМН. Вчені з Університету Окленда в Новій Зеландії переконані, що вживання добавок з вітаміном D, який вважається корисним для кісток, насправді не впливає на їхній стан, та радять медпрацівникам більше не надавати його пацієнтам, передає The Guardian.

Довгий час приймати вітамін D радили для зниження ризику остеопорозу та гіпертонії. Проте автори дослідження стверджують, що, коли справа доходить до здоров'я кісток, користь вітаміну D "недостатньо обґрунтована".

"Наш метааналіз показує, що вітамін D не запобігає переломам, падінням або поліпшенню мінеральної щільності кісток, будь то висока чи низька доза", - зазначив ведучий автор дослідження, доцент Університету Окленда доктор Марк Дж. Болланд.

Висновки були зроблені на основі 81 випробування, в ході яких було залучено понад 53 000 людей, щоб з’ясувати, чи допомагає добавка з вітаміном D при переломах, падіннях або для покращення щільності кістної тканини. В дослідженні брали участь жінки старше 65 років.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчені визнали каву дієвою у боротьбі з раком

Дослідження свідчить, що немає причин приймати БАДи з вітаміном D для "збереження або покращення здоров'я кістково-м'язової системи".

Але дослідження також робить висновок, що добавка допомагає запобігти рідкісним захворюванням, таким як рахіт та остеомаляція у групах високого ризику, які можуть виникнути після тривалої нестачі сонячного світла.

Наразі з цієї теми ведеться дискусія, в якій зазначають, що дослідження не є остаточним.

"У доповіді були включені всі доступні випробування вітаміну D, але в таких випробуваннях було занадто мало учасників, використовувались недостатні дози вітаміну D і була недостатня тривалість лікування", - сказав професор епідеміології та охорони здоров'я університету з Оксфорда доктор Роберт Кларк.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100