09.11.2018 13:39   |   Наука

В Японії вперше застосували стовбурові клітини для лікування хвороби Паркінсона

В Японії вперше застосували стовбурові клітини для лікування хвороби Паркінсона

КИЇВ. 9 листопада. АМН. Вчені Університету Кіото в Японії оголосили про успішне проведення першої в світі операції з трансплантації індукованих стовбурових клітин (iPS) для лікування хвороби Паркінсона.

Хвороба Паркінсона, яка до цих пір не піддавалася лікуванню, призводить до втрати рухливості через скорочення частини нервових клітин і нестачі виробляється ними нейромедіатора допаміну (дофаміну). Його нестача призводить до підвищеної інертності та уповільнення когнітивних процесів. Поки медицина може полегшувати лише симптоми.

"Ми провели першу операцію з трансплантації. Післяопераційний процес вважаємо сприятливим", - сказав на прес-конференції в п'ятницю професор університету Дзюн Такахасі, який керував дослідженнями.

Операція була проведена в минулому місяці у чоловіка на шостому десятку років, якому в мозок були пересаджені нервові клітини, отримані з індукованих стовбурових клітин. Хірург Такаюкі Кікуті, який проводив операцію в госпіталі, повідомив на прес-конференції, що за три години операції в лівій частині лобової кістки пацієнта було зроблено отвір, через яке в мозок були введені близько 2,4 мільйона стовбурових клітин, вирощених в університеті.

В Японії налічується близько 160 тисяч хворих з діагнозом паркінсонізму, які отримали надію на одужання.

Японський вчений університету Кіото Сін'я Яманака в 2006 році вперше в світі отримав стовбурові клітини зі звичайних клітини шкіри людини. Такі клітини, які можуть сформувати будь-який тип тканин людини, отримали назву індукованих плюрипотентних (штучних багатофункціональних) стовбурових клітин. За це в 2012 році професор Яманака був удостоєний Нобелівської премії.

Перша в світі операція з використанням клітин iPS була проведена у вересні 2014 року. У 70-річної пацієнтки з важким захворюванням сітківки - вікової макулярної дегенерацією (макулодистрофію) - взяли клітини шкіри, з яких виростили штучні стовбурові клітини iPS. З них потім були вирощені клітини ретинального пігментного епітелію сітківки, які і були пересаджені в процесі операції.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100