26.02.2019 16:03   |   Наука

ВООЗ закликає зменшити вживання антибіотиків

ВООЗ закликає зменшити вживання антибіотиків

КИЇВ. 26 лютого. АМН. Антибіотики не лікують від інфекцій, що викликані вірусами. Їх варто застосовувати лише при вторинній бактеріальній інфекції. Про це повідомляє  прес-служба МОЗ.

Опитування ВООЗ показало, що 64% людей помилково вважають, що застуди і грип можна лікувати антибіотиками. Наслідок такого помилкового судження - антибіотики перестають допомагати, коли це насправді потрібно. Щороку в країнах європейського регіону помирають 25 тисяч людей через серйозну бактеріальну інфекцію - їх не можливо вилікувати антибіотиками, бо бактерії адаптувались до препаратів.

Прийом антибіотиків без вагомих причин наближає ймовірну ситуацію, коли антибіотики перестануть в принципі допомагати і людство повернеться до тих часів, коли ліків від туберкульозу, холери, сифілісу та інших бактеріальних хвороб просто не існувало.
Що варто пам'ятати:
• Не займайтесь самолікуванням - приймайте антибіотики лише за призначенням лікаря.
• Не переривайте лікування. Проходьте повний курс антибіотиків, навіть якщо вам стало краще.
• Ніколи не використовуйте антибіотики, які залишилися після курсу прийому.
• Ніколи не діліться антибіотиками з друзями, родичами, знайомими та не призначайте їм лікування.
• Попереджуйте інфекції - регулярно мийте руки, уникайте контакту із хворими людьми і вчасно робіть щеплення.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100