12.03.2012 22:35   |   Наука
Автор: Ольга Завгородня

Вчені: генетичним хворобам можна запобігти

Вчені: генетичним хворобам можна запобігти

КИЇВ. 12 березня. АМН. Іспанським вченим вдалося повністю усунути генетичне захворювання за допомогою стовбурових клітин та комбінації методів генної терапії в пробіркових експериментах із клітинами хворих людей. Такі результати досліджень вони опублікували в онлайн версії журналу Nature.

Дослідники у своїй роботі використовували клітини шкіри і волосся кількох пацієнтів, які страждають від анемії Фанконі (важке спадкове захворювання крові, яке супроводжується зниженням здатності організму протистояти інфекціям і постачати клітини киснем).

Генетичний апарат цих клітин вчені виправили за допомогою генних методів, заснованих на введенні в клітини нешкідливих вірусів, що привносять в інфіковану клітину «правильну» копію того чи іншого ушкодженого гена. Після цього за допомогою подібних вірусних векторів вчені перевели виправлені клітини в стан плюрипотентних стовбурових клітин.

Порівняння отриманих таким чином клітин показало, що вони не відрізняються не тільки від «штучних» стовбурових клітин, отриманих зі здорових клітин людини, але і від ембріональних стовбурових клітин.

Суттєвою перешкодою на шляху до клінічних випробувань подібної методики є використання вірусів для корекції генних порушень, а також для перекладу клітин в плюрипотентний стан, що може привести до розвитку раку у пацієнтів, вилікуваних подібним методом. Зусилля авторів статті будуть в найближчому майбутньому спрямовані на подолання цих недоліків методики.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100