01.03.2012 00:12   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Донорів сперми не вистачає у Казахстані

Донорів сперми не вистачає у Казахстані

КИЇВ. 1 березня. АМН. Зараз спостерігається дефіцит здорових чоловіків, про це заявив заступник директора центру екстракорпорального запліднення Вадим Полумисков, повідомляють місцеві ЗМІ.

"Кандидат для здачі сперми повинен мати ідеальну спермограму. Це має бути людина до 35 років, що має власних здорових дітей, без шкідливих звичок і хронічних захворювань. Але у нас зараз взагалі таких чоловіків фактично немає. У 40-45 відсотках випадків безпліддя у сімейних пар, спостерігаються проблеми саме у чоловіків, хоча ще кілька років тому ці цифри були набагато нижче ", - повідомив Полумисков.

За словами фахівців, причин погіршення здоров'я у чоловіків чимало. "Чоловіки вони, в принципі, дуже чутливо реагують на все. За останні роки знизилася якість харчування. Ті продукти, які ми зараз бачимо на ринках, вирощуються із застосуванням величезної кількості всіляких добрив, що не може не позначитися на дітородній функції. Це стосується і м'яса. Ми просто не можемо знати, що є в тих продуктах, які ми їмо. Особливо це стосується нашої молоді. Дивно, але найчастіше, спермограма у 50-річних чоловіків виявляється кращою, ніж у 20-річних хлопців ", - розповів лікар уролог-андролог центру ЕКО Роман Безруков.

Зараз у списках ЕКО на весь Казахстан числяться всього 12 штатних донорів сперми. За оцінками фахівців, цього катастрофічно мало.

"Справа навіть не у кількості сперми. Її достатньо. Але нам потрібно, щоб був більший вибір. У нас є росіяни, казахи, єврей, уйгур, але часто в центр звертаються клієнти й інших національностей. Зокрема, ми відчуваємо дефіцит корейців, турків, чеченців, загалом кавказьких національностей, німці також часто звертаються. Це не означає, що росіяни і казахи не потрібні. Нам необхідна велика база, щоб задовольнити той попит, який існує.

Тим часом, дефіциту жінок - донорів яйцеклітини - немає. "У жінок зовсім інша історія. Система відбору не така жорстка, та й у плані психології у жінок менше страхів", - зазначив Полумисков.

Нагадаємо, восени 2011 повідомлялося про те, що першій казахській "дитині з пробірки" виповнилося 15 років. Всього ж за даними фахівців, у 2011 році в республіці народилися 6,5 тисячі дітей за допомогою допоміжних репродуктивних технологій.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100