29.02.2012 18:18   |   Наука
Автор: Анна Бельдій

Вчені наблизилися до створення вакцини від ВІЛ

КИЇВ. 29 лютого. АМН. Вчені з Італії і Канади зробили відкриття, яке в перспективі дозволить розробити вакцину від ВІЛ-інфекції, пишуть західні ЗМІ.

Вчені вивчали бактерію Rhizobium radiobacter. Цей мікроорганізм викликає утворення прикореневих пухлин у рослин і безпечний для людини.

На поверхні бактеріальної клітини дослідники виявили молекулу ліпоолігосахаріда. Аналогічна молекула є на оболонці вірусу імунодефіциту. Вона покриває оболончатий глікопротеїн gp120, захищаючи вірус від антитіл, що виробляються клітинами імунної системи.

Бактеріальний ліпоолігосахарід можна використовувати для створення ефективної вакцини від ВІЛ-інфекції. Для цього необхідно поєднати молекулу з білком, який після введення в організм буде стимулювати вироблення специфічних антитіл. Такі антитіла зможуть розпізнати і атакувати вірус імунодефіциту при зараженні.

Автори роботи відзначають, що раніше ця технологія була використана при розробці препаратів для вакцинації проти менінгіту та бактеріальної пневмонії. За словами вчених, якщо їм вдасться отримати грант на подальші дослідження, дослідні зразки вакцини від ВІЛ будуть створені протягом двох років.

Джерело: АМН