01.03.2012 20:46   |   Наука
Автор: Ольга Завгородня

Кинути курити допоможе нікотиновий спрей

Кинути курити допоможе нікотиновий спрей

КИЇВ. 1 березня. АМН. Оральний нікотиновий аерозоль допомагає курцям відмовитися від шкідливої ​​звички, оскільки постачає в організм дозу нікотину швидше, ніж пластирі та жуйки. Такі результати досліджень опублікували Фахівці з лікарні Gentofte, що в Копенгагені (Данія), і їхні колеги з клінік при університетах Гейдельберга і Тюбінгена (Німеччина), повідомляють західні ЗМІ.

Спрей для порожнини рота має ряд переваг перед іншими засобами: швидше постачає в організм нікотином, викликає менше роздратування, ніж назальний аерозоль, його можна застосовувати в будь-який момент для полегшення абстинентного синдрому.

У дослідженні лікарів взяло участь 479 курців. Їх поділили на 2 групи: одна з них протягом 12 тижнів застосовувала спрей для рота, який містить капсаїцин, що імітує печіння від нікотину, а інша - плацебо-спрей. Крім цього випробовувані також отримували ряд рекомендацій, які допомагають утриматися від куріння.

Курці використовували спрей, коли приходив час викурити сигарету чи виникало непереборне бажання закурити. В цілому число пшиків в день не перевищувало 64. Утримання добровольців медики перевіряли за допомогою аналізів повітря, що видихається і слини.

Згідно з результатами дослідження, майже 14% курців, які використовували спрей для рота, зуміли утриматися від куріння протягом року. Показник невеликий, але в порівнянні з іншими засобами оральний спрей виявився куди більш ефективним.

Нагадаємо, дим сигарет, потрапляючи в наш організм, стверджують вчені, порушує функції більш 300 генів.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100