02.03.2012 10:43   |   Наука
Автор: Дмитро Зезюлін

Республіканський банк донорів кісткового мозку створили у Білорусі

Республіканський банк донорів кісткового мозку створили у Білорусі

КИЇВ. 2 березня. АМН. Республіканський банк донорів кісткового мозку і гемопоетичних стовбурових клітин створено в Білорусі. Про це повідомив керівник Республіканського центру гематології та пересадки кісткового мозку Анатолій Усс, пишуть місцеві ЗМІ.

Цей банк спочатку був створений на рівні Мінська. Він формується наступним чином: донори здають кров, а фахівці проводять необхідні аналізи, результати яких і заносяться в банк даних. Як тільки з'являється відповідний пацієнт, донора запрошують для здачі кісткового мозку або гемопоетичних кровотворних клітин. Зараз в регістрі більше 4 тис. донорів, однак трансплантації на його підставі поки не проводилися. На думку фахівців, для того, щоб регістр почав активну роботу, в ньому має бути не менше 20 тис. донорів.

Зараз неспоріднена трансплантація кісткового мозку та стовбурових клітин - одна з більш перспективних і дорогих технологій у світі.

Після створення власного банку даних, Білорусь зможе сама надавати такі послуги іноземним громадянам. Вони коштуватимуть близько 100 тис. євро.

Для порівняння, у Сполучених Штатах Америки одна така процедура коштує $ 450-500 тис., в Західній Європі - 200-250 тис. євро.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100