02.03.2012 11:18   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Розроблено мініатюрний пристрій для швидкого детектування інфекційних хвороб

Розроблено мініатюрний пристрій для швидкого детектування інфекційних хвороб

КИЇВ. 2 березня. АМН. Відомо, як швидко можуть поширюватися інфекційні захворювання, а значить, повинні існувати і бути максимально доступними настільки ж оперативні способи детектування інфекцій, навыть  в польових умовах, що критично в боротьбі з епідеміями. На жаль, сьогоднішні методи тестування вимагають годин, а іноді і днів, а також часто спеціального, дуже дорогого і абсолютно немобильного обладнання. Але є надія, що скоро ситуація зміниться, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Джейн Ву, співробітниця кафедри теорії обчислювальних машин і систем і електричного інжинірингу Університету штату Теннессі (США), і її колеги розробили портативний прилад, який можна  використовувати "в польових умовах" для детектування інфекційних захворювань і патогенів.

Медикам можна використовувати пристрій  де завгодно і за будь-яких обставин. Усе що потрібно - крапля крові, вміщена на мікрочіп всередині приладу. Мікрочіп попередньо оброблений специфічними для даної хвороби антигенами. Інфекція, що потрапила в кров піддослідного (або навіть токсин), викликає імунну відповідь організму, що супроводжується виробленням специфічних антитіл.

Далі необхідно помістити кров, що  вже містить вироблені імунною системою антитіла, на мікрочіп з антигеном, і в разі збігу (антиген / антитіло) прилад повідомить лікаря, що так, людина інфікована (а тип хвороби відповідає типу використаного на мікрочіпі антигену). Весь процес займає кілька хвилин.

На сьогодні прилад успішно протестовано  для визначення туберкульозу у людей і тварин, а також хвороби Йоніса (специфічний тип туберкульозу) у великої рогатої худоби.

Поширена в США хвороба Йоніса щорічно забирає у фермерів $ 200 млн. Оскільки до цих пір не існує ніякого практично застосовного лікування, можливість ранньої діагностики є критично важливим фактором при контролі над поширенням захворювання на фермах, що, в свою чергу, допоможе селянам зберегти худобу (гроші ).

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100