27.08.2012 22:48   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

У хробаків знайдено ген безсмертя

У хробаків знайдено ген безсмертя

КИЇВ. 27 cерпня. АМН. Зоологи з Університету Ноттінгема досліджували плоских хробаків і випадково знайшли ген, що не дає старіти, навіть, коли за логікою речей це має відбуватися, повідомляють західні ЗМІ.

Експерти вивчали представників двох типів сімейства плоских хробаків. Один тип розмножувався статевим шляхом, а другий - поділом. Дані черв'яки відрізняються дивовижною здатністю до регенерації.

Схожий процес регенерації відбувається і в людини завдяки стовбуровим клітинам. Проте кількість цих клітин обмежена. Більше того, вони самовідтворюються лише певне число разів. Це залежить від довжини кінцевих ділянок молекули ДНК - теломер. З кожним клітинним циклом теломери коротшають.

А ось у черв'яків теломери діють по-іншому. Вони здатні зберігати свої показники. Тому черв'яки можуть регенеруватися нескінченно.

Як показав аналіз, за процесом оновлення теломер стоїть фермент теломераза. Це дозволило виділити ген, відповідальний за роботу теломерази. Коли даний ген, названий "геном безсмертя" "вимикали", теломери починали скорочуватися. Можливо, зроблене відкриття допоможе значно збільшити тривалість життя людини.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100