04.03.2012 17:47   |   Наука
Автор: Дмитро Зезюлін

Проблеми з пам'яттю можуть свідчити про інсульт

КИЇВ. 4 березня. АМН. Якщо виникають проблеми з пам'яттю, це може бути ознакою, що стався так званий мікроінсульт. Раніше дослідники вважали, що втрата пам'яті пов'язана з виснаженням гіпокампу - зони мозку, важливої для пам'яті. Це так, але, за словами Адама Брікмана з Колумбійського університетського коледжу лікарів і хірургів, тут ще може бути винен і інсульт, повідомляють закордонні ЗМІ.

Зазвичай інсульт діагностують за зниженням швидкості оброблення інформації. Погіршення пам'яті не завжди з цим пов'язується. Уявлення лікарів змінило тестування 658 осіб, старших за 65 років, які не хворіли на деменцію. Експерти просканували їхній мозок за допомогою МРТ, перевірили їхню пам'ять, здатність до мовлення, швидкість оброблення інформації та візуальне сприйняття.

Як з'ясувалося, у 174 випадках погіршення пам'яті сканування виявляло мікроінсульти, про які людина навіть не підозрювала. У зв'язку з цим експерти рекомендують лікарям частіше призначати МРТ-сканування літнім людям, які страждають від діабету й гіпертонії, щоб відразу виявляти судинні проблеми.

Джерело: АМН