04.03.2012 14:55   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Риб'ячий жир омолоджує мозок

Риб'ячий жир омолоджує мозок

КИЇВ. 4 березня. АМН. Їжте більше риби, якщо хочете, щоб ваш мозок довше залишався молодим. До такого висновку прийшли вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі, пишуть західні ЗМІ.

Звичайно, це не їх власне відкриття - про вплив жирних кислот Омега-3 на функціонування мозку говорилося вже давно. Але американські дослідники отримали черговий тому доказ.


Вони просканували мозок 1575 осіб із середнім віком в 67 років. Виявилося, що у людей, в організмі яких не вистачало докозагексаєнової кислоти (ДГК), обсяг мозку був значно менше - він скорочувався з віком швидше. ДГК відноситься до класу жирних кислот Омега-3, які, на думку науки, допомагають нервовим клітинам комунікувати один з одним. Найбагатшим джерелом цієї кислоти є жирна риба, включаючи лосось, макрель і сардини.В цілому, нестача риб'ячого жиру в організмі зменшувала мозок на два роки швидше в порівнянні з тими, хто отримував достатню кількість жирних кислот Омега-3. Крім того, недолік цих кислот приводив до гірших результатів в тестах на пам'ять (включаючи і зорову), рішення проблем, мультизадачність і абстрактне мислення.

Нагадаємо, жирні кислоти Омега-3 зменшують запальні процеси в мозку і грають істотну роль в його розвитку, а також регенерації нервових клітин. Тому лікарі рекомендують їсти страви з риби не рідше двох разів на тиждень. Не забуваючи про жирну рибу, або добавки з риб'ячим жиром.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100