04.03.2012 20:21   |   Наука
Автор: Дарія Шамаєва

Правильні помідори захищають від раку

Правильні помідори захищають від раку

КИЇВ. 4 березня. АМН. Помідори можуть стати ефективним способом боротьби з раком простати, як з'ясували вчені. Виявляється, що містяться в приготованих томатах поживні речовини уповільнюють і навіть вбивають ракові клітини., пишуть західні ЗМІ.

Вчені з Університету Портсмута перевірили корисні властивості лікопіну - пігменту, що міститься в помідорах. Дослідників цікавило, яким чином лікопін впливає на простий механізм, за допомогою якого ракові клітини проникають в кровотік людини, щоб рости і поширюватися по всьому організму. Дане відкриття може бути покладено в основу нових методів лікування раку простати.

Лікопін надає шкірці помідорів насиченого червоного кольору. З'ясувалося, що ця речовина впливає на здібності пухлин рости і розмножуватися. Поки що дані спостереження здійснювалися в лабораторних умовах, але тепер вчені планує в найближчий час перевірити вплив лікопіну на пацієнтів, що проходять через лікування раку простати. Це найпоширеніший серед чоловіків тип онкологічних захворювань.

Дана речовина присутня в багатьох червоних фруктах і овочах, але найбільша її концентрація спостерігається в помідорах. Крім того, саме при переробці томатів (наприклад, при їх готуванні за допомогою якого-небудь рослинного масла) лікопін набуває максимальної біологічну активність. Але вже зараз вчені переконані, що за допомогою даної речовини можливо впливати на механізми росту раку. Досить буде регулярно вживати помідори, що пройшли обробку на кухні.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100