04.03.2012 23:57   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

Позіхання охолоджує мозок

Позіхання охолоджує мозок

КИЇВ. 4 березня. АМН. Вважається, що позіхання виникає через втому або нудьгу. Але  американські дослідники знайшли інше пояснення цьому явищу, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Вчені провели експеримент, під час  якого дійшли висновку, що позіхання є біологічною функцією, покликаною охолоджувати мозок, тому що приплив холодного повітря сприяє теплообміну. Також фахівці встановили, що позіхання посилює циркуляцію крові в голові завдяки роботі щелепних м'язів, тим самим позитивно впливаючи на роботу мозку.

Експерти вважають, що якщо теорія терморегуляції мозку,  за допомогою позіхання,  підтвердиться, ці знання будуть додатковим способом діагностики низки  розладів центральної нервової системи, через яких порушується кровообіг у мозку.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100