05.03.2012 08:19   |   Наука
Автор: Тетяна Ганницька

За допомогою павутини можна вирощувати шкіру

За допомогою павутини можна вирощувати шкіру

КИЇВ. 5 березня. АМН. З  павутини павука можна створити штучну шкіру, щоб робити пересадку людям з опіками або іншими ушкодженнями шкірного покриву, стверджують німецькі дослідники з Medical School Hannover, повідомляють зарубіжні ЗМІ.

Вчені провели дослідження, під час якого витягли нитки із залоз павуків виду Nephila, або золотопрядів, що мають найбільшу павутину. Її намотали на прямокутні сталеві рамки 0,7 мм завтовшки, які легко було простерилізувати.

Виявилося, що на цих рамах можуть рости клітини людської шкіри, якщо їх забезпечити достатньою кількістю поживних речовин, тепла і повітря. Через два тижні культивації до основи додали фібробласти і кератиноцити, в результаті чого зросла двошарова тканина, що складалася з еквівалентів шкіри та епідермісу.

Проте експерти вважають, що через складність створення  павутини, з якої виходить зовсім невелика кількість вирощеної шкіри, доведеться все ж таки використовувати синтетичні волокна для масштабного вирощування  штучної шкіри.

Джерело: АМН
Коментарі (0)


Поділитись:Партнери:

© Інформаційне Агентство Медичні Новини, 2011.
Всі права захищені.


Відповідно до статі 26 Закону України “Про інформаційні агенства”, право власності на продукцію інформаційного агенства охороняєтся чинним законодавством України. Цитування, копіювання окремих частин текстів чи зображень, публікування і републікування, передрук чи будь-яке інше поширення інформації АМН можливе за умови посилання на АМН. Для інтернет-видань гіперпосилання є обов`язковим. Відповідальність за недотримання встановлених законом вимог щодо змісту реклами на сайті несе рекламодавець.

bigmir)net TOP 100